امروز چهارشنبه - 22 آذر 1396
گالری
قیمت سنگ آهن آرشیو
عنوانعیارCFRFOB
مگنتیت ریزدانه6047.170.00
 • توسط سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات انجام می‌شود
  احداث اسکله بزرگ اختصاصی محصولات صنایع معدنی

  نخستین اسکله حمل‌و‌نقل اختصاصی معادن و فولاد با سرمایه ۲۰۰ میلیون یورویی در بندرعباس ساخته می‌شود.

  1396/09/21
  بیشتر
 • تکالیف بودجه‌ای برای بخش معدن

  بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور روز یکشنبه از سوی رئیس‌جمهور کشورمان تقدیم مجلس شد و انتظار می‌رود طی هفته جاری و هفته‌های پیش رو این لایحه به قانون تبدیل شود. در این بین بخش معدن چه جایگاهی در تراز درآمدی و هزینه‌ای دولت در اختیار دارد؟ علی القاعده معدن از کانال‌های مختلفی با دولت و بودجه گره خورده چراکه یکی از مهم‌ترین بخش‌های اقتصاد کشور محسوب می‌شود. یکی از این کانال‌ها درآمدهای ناشی از بهره مالکانه معادن است که به‌عنوان درآمد دولت محسوب شده و به حساب خزانه واریز می‌شود.

  1396/09/21
  بیشتر
 • قائم مقام وزیر صنعت اعلام کرد:
  ایجاد ٦٣٤ هزار فرصت شغلی صنعتی، معدنی و تجاری در لایحه بودجه ٩٧

  قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تولید، گفت: در قانون بودجه سال٩٦، هدفگذاری شده است که ٤٥٠ هزار فرصت شغلی در بخش صنعت، معدن و تجارت ایجاد شود، این عدد در لایحه بودجه ١٣٩٧ کل کشور، ٦٣٤ هزار نفر پیش بینی شده است.

  1396/09/21
  بیشتر
 • سهم دو وزارتخانه از بودجه‌ ۹۷

  لایحه بودجه پیشنهادی سال ۹۷ درحالی صبح روز گذشته از سوی سکاندار دولت دوازدهم به مجلس تقدیم شد که برآوردها از افزایش بیش از ۵/ ۲ برابری بودجه وزارت صنعت، معدن و تجارت در مقایسه با سال جاری حکایت دارد. براساس اطلاعات منتشر شده، بودجه وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال آینده معادل ۱۴ هزار و ۱۹۶ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال برآورد شده است.

  1396/09/20
  بیشتر
 • اهمیت مدیریت آب در معادن

  علی غنی‌زاده ضرغامی - مشاور معدنی کمیسیون معادن اتاق ایران: استفاده از آب در تمام صنایع امری رایج بوده و بدون حضور این ماده حیاتی، انجام فعالیت‌های صنعتی و معدنی غیرممکن خواهد بود در حالی که با افزایش جمعیت، تقاضا برای آب نه تنها در بخش تامین نیاز‌های فردی بلکه برای پاسخگویی به نیازهای صنعتی نیز افزایش یافته است.

  1396/09/19
  بیشتر
 • بازار سنگ‌آهن در مرز ۷۰ دلاری قرار گرفت
  استراتژی اوپکی در بازار سنگ‌آهن

  هر کسی در هر سطحی از حجم تولید نفت که قرار دارد، رقم تولید و عرضه را در آن رقم «نگه» دارد؛ این توافقی بود که فارغ از پیامدها و نتایجی که برای نفت در بر داشت در یک برهه زمانی سرنوشت مهم‌ترین سوخت فسیلی را تعیین کرد و برای چند دوره نیز تمدید شد تا بتواند مانع از افت قیمت طلای سیاه در بازارهای جهانی شود.

  1396/09/19
  بیشتر
 • فراکسیون معدن مجلس خواستار شد:
  درآمد‌های معدنی به بخش صنایع معدنی بازگردد

  توسعه صنایع معدنی نیازمند سرمایه‌گذاری است تا بتوانند کالایی با ارزش افزوده بالا را صادر کنند. با توجه به اهمیت صنایع معدنی، فراکسیون معدن و صنایع معدنی مجلس شورای اسلامی، خواستار بازگشت درآمدهای معدن به صنایع معدنی در بودجه سال ۹۷ شده ‌است. با اجرایی شدن این موضوع، بخشی از مشکلات مربوط به تامین مالی صادرات حل می‌شود.

  1396/09/21
  بیشتر
 • عضو انجمن گروه مشاوران CIM:
  ظرفیت مواد معدنی در ایران عالی است

  جایزه امسال(۲۰۱۷میلادی) موسسه معدن، متالورژی و مواد نفتی کانادا (CIM) به فرامرز (فری) حسنی اختصاص یافت. او مدت‌هاست که یکی از اعضای انجمن گروه مشاوران این موسسه است. بهترین توصیف درباره او را می‌توان همانی دانست که ارائه‌کننده جایزه گفت؛ او از حسنی به عنوان «راننده‌ای پرشور در جاده تعالی» نام برد. مجله معدنی و انگلیسی‌زبان «ماین‌اَند‌بِزینس‌تودی» توانست نخستین گفت‌وگو را با او پس از دریافت این جایزه انجام دهد.

  1396/09/19
  بیشتر
 • قیمت‌ها با چه منطقی در بازار فولاد تغییر می‌کنند؟
  بازار در غیبت عرضه و تقاضای واقعی

  بودجه سال ۱۳۹۷ کشور در شرایطی امروز تقدیم مجلس خواهد شد که بسیاری از بازارها به شدت در انتظار روشن شدن نتایج بودجه سال آینده هستند و عملا در این شرایط بسیاری از بازارها با احتیاط بیشتری روبه‌رو‌ هستند. در این بین یکی از مهم‌ترین‌ موضوعاتی که برای تعیین مسیر حرکتی بازارهای پایه از اهمیت بالایی برخوردار است، موضوع بودجه‌های عمرانی است.

  1396/09/19
  بیشتر
 • شنیده‌های جدید از طرح دوباره تفکیک صنعت و تجارت

  زمزمه تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت برای دومین بار در سال جاری مطرح شد. برنامه تفکیک این وزارتخانه یک بار اواخر فعالیت دولت یازدهم مطرح شد،‌ اما نتوانست رای موافق کمیسیون اجتماعی مجلس را جلب کند و حال با گذشت چند ماه از آغاز به کار دولت دوازدهم مجدد برای بررسی در دستور کار قرار گرفته است.

  1396/09/19
  بیشتر
 • علا میرمحمد صادقی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران
  دولت برای اجرای اقتصاد مقاومتی نیاز به فضای آرام دارد

  اقتصاد و رشد اقتصادی نیاز به بسترهای آرام و متعادل دارد؛ باید اجازه دهیم که دولت در فضای آرام، برنامه‌های حوزه اقتصاد مقاومتی را عملیاتی کند. اقتصاد مقاومتی یکی از راهبردهایی اساسی است که می‌تواند راه برون‌رفت از مشکلات را برای اقتصاد ایران فراهم کند.

  1396/09/18
  بیشتر
 • با افزایش عرضه و کاهش تولید فولاد، قیمت سنگ آهن چین تصحیح می‌شود

  طبق پیش‌بینی گلدمن‌ساکس، با افزایش عرضه سنگ آهن، (خصوصا افزایش تولید معدن S11D) از یک‌سو و پشت سر گذاشتن قله تولید فولاد چین از سوی دیگر، قیمت سنگ آهن تا 3 ماه آینده به حدود 60 دلار افت خواهد کرد.

  1396/09/13
  بیشتر
 • معدنكاران در پی وقوع سيل خواستار شدند؛
  تخصيص تخفيف در حقوق دولتی به معادن خسارت‌ديده

  مديرعامل بزرگترين معدن سنگ آهن بخش خصوصي با عنوان اینکه دولت هنگام بروز اتفاقات و حوادث طبيعي، همواره در كنار توليدكنندگان بوده است، خواستار تخصيص تخفيف به حقوق دولتي معدن‌كاران برای عبور از بحران پيشرو شد.

  1395/12/08
  بیشتر
 • در گفت‌وگو با ماین نیوز مطرح شد؛
  پیشنهاد مهم مدیرعامل گهر درخصوص ماده ۵۴ قانون برنامه ششم

  مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر درخصوص اجرای ماده 54 قانون برنامه ششم توسعه یک توصیه مهم به نمایندگان مجلس و دولت کرد.

  1395/11/26
  بیشتر
 • فعالان اقتصادی به فقدان استراتژی در توسعه صنعتی اعتراض کردند
  گفت‌وگوی انتقادی بخش خصوصی با وزیر

  روز گذشته میهمان پارلمان بخش خصوصی در نشست هیات نمایندگان، در مورد مسائل و چالش‌های مطرح شده در بخش صنعت، معدن و تجارت با حاضران وارد صحبت شد.سخنان محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت در این نشست، گاهی متوجه فعالان بخش خصوصی بود و گاهی سازمان‌های دولتی را نشانه می‌گرفت.

  1395/11/25
  بیشتر
 • فاطمه دانشور/ نایب‌رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران
  الزامات بهره‌گیری از فرصت‌ها

  تجارت یکی از مهم‌ترین قربانیان مناقشات سیاسی بین‌المللی بود که در نهایت به چند سال تحریم ناجوانمردانه علیه ایران بدل شد. شاید اگر اقتصاد در اولویت بود گفت‌وگوهای سیاسی به شکل دیگری صورت می‌گرفت و خیلی زودتر از این شاهد توافق بر سر مسائل می‌بودیم. این موضوعی است که کشورهای غربی به خوبی متوجه آن بودند و آماده شدند تا به محض تغییر اولویت‌های مذاکره، به سراغ بازار از دست رفته ایران بیایند.

  1395/11/03
  بیشتر
 • مدير مجتمع معدني و صنعتي چادرملو گفت:
  مطالبات ما از واحدهای فولادی وصول نشده است

  مدير مجتمع معدني و صنعتي چادرملو گفت: بخش زيادي از مطالبات اين مجتمع از واحدهاي فولادي وصول نشده و ما را برای ادامه فعالیت‌ها و بهره‌برداري‌های جدید دچار مشکل کرده است.

  1395/10/07
  بیشتر
 • تقی زاده:
  بازار باید قیمت‌ها را تعیین کند

  از سال‌های گذشته مکانیزم قیمت‌گذاری محصولات سنگ آهنی بر مبنای شمش فولاد خوزستان محاسبه می‌شود. از آن زمان تاکنون این مکانیزم مورد پذیرش تمامی طرفین معامله یعنی سنگ آهنی‌ها و فولادسازان قرار گرفته است.

  1395/10/06
  بیشتر
 • از نگاه کارشناسان اینوستینگ بررسی شد
  ۵ رویداد تاثیر‌گذار بر قیمت‌های جهانی

  تحلیلگران اینوستینگ به بررسی ۵ رویداد مهم و تاثیرگذار بر قیمت کالاهای مهم و راهبردی طی روزهای آینده پرداخته‌اند.

  1396/09/14
  بیشتر
 • کانادا، مقصد شماره یک سرمایه‌های اکتشافی

  کانادا با در اختیار داشتن ذخایر گوناگون مواد معدنی و همچنین بهره‌برداری از آنها خود را در گروه کشورهای معدنی جهان جای داده است.

  1396/09/14
  بیشتر
 • رونق معدنی؛ ارمغان استقلال

  نامیبیا کشور افریقایی غنی از منابع معدنی است که رئیس‌جمهوری آن در روندی رو به رشد، برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی تلاش می‌کند. به گزارش صمت به نقل از ماینینگ‌فناوری، کشور ۲میلیون نفری نامیبیا و معادن آن تاریخچه پرفراز و نشیبی را طی کرده‌اند.

  1396/08/21
  بیشتر
 • آخرین شاخص قیمت موسسه پلاتس نشان داد؛
  سنگ آهن چین در رکود

  آخرین شاخص قیمت موسسه پلاتس برای سنگ آهن خلوص ۶۲ درصد استرالیا ۵۹.۱ دلار هر تن خشک سی اف آر چین ثبت شد که ۳.۲ دلار افت روزانه و ۱.۵۵ دلار هر تن خشک افت قیمت هفتگی داشته است.

  1396/08/08
  بیشتر
 • بزرگ‌ترین شرکت معدنی جهان خبر داد
  نیمی از بی‌اچ‌پی‌بیلتون در اختیار زنان

  غول معدنی بی‌اچ‌پی‌بیلتون قصد دارد تا کمتر از یک دهه دیگر نیمی از کسب و کار خود را با ابعاد فراملی‌اش به زنان اختصاص دهد. هم‌اکنون از هر ۵ نفری که در این مجموعه چندملیتی در سراسر جهان مشغولند یک نفر زن است و در آن زنان حتی پست‌های ارشد مدیریتی را در اختیار دارند.

  1396/07/01
  بیشتر
 • حذف سنگ‌آهن خلوص پایین در صنعت فولاد چین

  وقتی صحبت از بازار جهانی سنگ‌آهن به میان می‌آید همه چیز به بازار چین ختم می‌شود. امسال این بازار وضعیت ویژه‌تری داشته است. واردات سنگ‌آهن به چین رکوردی تاریخی داشته و تولید داخلی رو به بالاست. اما فولادسازان چینی همچنان با کمبود این ماده اولیه روبه‌رو‌ هستند. به گزارش فولاد ایران، البته این مشکل را خود چینی‌ها درست کرده‌اند چون سنگ‌آهن خلوص بالا را جایگزین خلوص‌های پایین‌تر در سبد خرید خود کرده‌اند از این رو عرضه خلوص‌های بالا به ویژه 64 درصد یا بالاتر با محدودیت روبه‌رو‌ شده و رشد قیمت چشمگیر داشته است.

  1396/06/29
  بیشتر