امروز شنبه - 24 آذر 1397
‎سنگ‌آهنی‌ها این بار نه در معدن بلکه در کرمانشاه حاضر شدند
صفریان درباره کمک‌های انجمن به مناطق زلزله زده به ماین‌نیوز گفت:
‎سنگ‌آهنی‌ها این بار نه در معدن بلکه در کرمانشاه حاضر شدند
تاریخ انتشار : 14 آذر 1396
نائب رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ‌آهن ایران از کمک‌های اعضای این انجمن به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه خبر داد و گفت: 100 کانکس تنها توسط یکی از اعضای انجمن تولید‌کنندگان و صادرکنندگان سنگ‌آهن ایران را به این خیریه داده تا به دست افراد نیازمند برسد.
علی صفریان در گفت‌ و گو با ماین‌نیوز با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی این انجمن در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، بیان کرد: اعضای انجمن سنگ‌آهن ایران نیز مانند سایر مردم شریف ایران در ابتدای وقوع زلزله کمک‌های زیادی در زمینه تهیه و تامین چادر، لوازم گرمایشی، دارو، مواد غذایی و... انجام داد.

‎وی اظهار کرد: در کنار این موضوع هیات رییسه انجمن تصمیم گرفت ضمن بازدید میدانی از منطقه و بر اساس اولویت‌ها و به‌منظور مدیریت واحد، کمک‌ها را ارسال کند. با توجه به اینکه مسئولیت روستاها بر عهده سپاه پاسداران بود در این زمینه جلسه‌ای با فرماندهی سپاه کرمانشاه برگزار و با توجه به نیاز مردم به کانکس‌هایی برای اسکان قرار شد با هماهنگی کمک‌هایی به منطقه ارسال شود.

‎صفریان همچنین اظهار کرد: در کنار این اقدام.
‎ انجمن با این دو خیریه مهرانه قلب سفيد و خيريه مهر آفرين پروتکل همکاری دارد.خيريه مهر آفرين در حال حاضر تامين كانكس و شناسايي مايحتاج زندگي مردم فعال است. همچنين خيريه مهرانه قلب سفيد نيز در حوزه هاي كودك فعاليت مي كند. به همين دليل اعضاي انجمن مي توانند مشخص كنند كه در كداميك از اين ٢حوزه علاقه مند به كمك هستند. بايد به اين نكته اشاره داشت كه كودكان زلزله زده نيازمند تغييراتي در فضاي خود هستند.اين اقدام انجمن مي تواند در اين باره تاثير گذار باشد.
‎وي بيان كرد:درواقع موسسه خیریه مهر آفرین تیم‌هایی مستقر در منطقه دارد و اولویت‌های خوبی را برای مردم منطقه با توجه به خرابی‌ها و سردی هوا در نظر گرفته است. در آیتم‌های این خیریه افراد مصدوم، بارداری و... وجود دارد. 100 کانکس تنها توسط یکی از اعضای انجمن تولید‌کنندگان و صادرکنندگان سنگ‌آهن ایران را به این خیریه داده تا به دست افراد نیازمند برسد.

‎به گفته این فعال حوزه سنگ‌آهن، این اقدامات با هماهنگی سپاه انجام گرفت تا به یک روستا از چند جهت کانکس ارسال نشود و به برخی مناطق کانکس کمتری ارسال شود.

‎صفریان اضافه کرد: با توجه به جلسات برگزار شده و همچنین بازدید میدانی از منطقه به این نتیجه دست یافتیم که تقریبا در روستا‌ها 10 هزار خانه به طور کامل تخریب شده و حداقل 12 تا 13 هزار خانه نیز مشکل اسکان دارند. البته شرکت نگین احیا سپاهان نیز تعداد 20 عدد کانکس را به منطقه ارسال و تحویل افراد داده شد.

‎وی در ادامه افزود: مطمئن باشید اگر ما بتوانیم این موضوع را به خوبی مدیریت کرده و کانکس‌ها را به دست افراد نیازمند برسانیم، هرکدام از اعضای انجمن این توان را دارند که تعداد زیادی کانکس ارسال و در کنار آن برای آینده به جهت ساخت و ساز در مناطق زلزله‌زده اقدام کنند؛ زیرا افراد بزرگ و شرکت‌های بزرگی در انجمن حضور دارند.

‎این اقدام می‌تواند الگویی برای دیگر انجمن‌های معدنی بوده و آنها را به حضور در چنین فعالیت‌های خیرخواهانه‌ای تشویق کند.

‎نائب رییس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ‌آهن ایران با اشاره به کمک‌های نقدی، گفت: همچنين مقداري پول نقد نيز توسط اعضا به حساب انجمن واریز شده است.

‎با توجه به اینکه اعضای محترم انجمن سنگ‌آهن یکی از ابزارهای کارشان کانکس است، کانکس‌هایی را د اختیار دارند و با توجه به اینکه در حال حاضر ساخت کانکس زمان بر است، تقاضای ما این است کانکس‌‌های موجود در معادن خود را ارسال کنند. ما می‌توانیم بعدها این کانکس‌ها را جایگزین کرده و یا آنکه خودشان جایگزین کنند.

‎وی در پایان تاکید کرد: پیش بینی ما براین است حدود 500 کانکس را آماده و توسط اعضا ارسال شود. آغاز کار با ارسال 100 کانکس شروع شده است
فرانک امیدی صفریان ,سنگ آهن ,معدن ,کرمانشاه ,زلزله ,انجمن 111
گالری عکس