امروز یکشنبه - 4 اسفند 1398
با همدلی دلسوزانه، وضع عوارض صادراتی برای سنگ آهن به نتایج کار کارشناسی گره خورد
با همدلی دلسوزانه، وضع عوارض صادراتی برای سنگ آهن به نتایج کار کارشناسی گره خورد
تاریخ انتشار : 23 اسفند 1396
دیروز مهمترین دستور جلسه شورای عالی اقتصاد، بررسی عوارض صادرات سنگ آهن، کنستانتره آن و گندله بود. موضوعی که گفتیم و می دانیم در شرایط حاضر به نفع معدن و صنایع معدنی نیست و کشور را از اهداف تعیین شده در تولید و اشتغال دور می کند. خدا را شاکریم که اعضای محترم شورای عالی اقتصاد ضمن تعویق در تصمیم گیری نهایی با ارجاع موضوع به ستاد زنجیره فولاد در وزارت صمت، نشان دادند هنوز می توان بهترین تصمیم های کلان ممکن را با رعایت حقوق بخش خصوصی و استفاده از نظرات انجمن های تخصصی و کارشناسان مستقل انجام داد و بهترین نتیجه را گرفت.
به نام خداوند متعال

دیروز مهمترین دستور جلسه شورای عالی اقتصاد، بررسی عوارض صادرات سنگ آهن، کنستانتره آن و گندله بود. موضوعی که گفتیم و می دانیم در شرایط حاضر به نفع معدن و صنایع معدنی نیست و کشور را از اهداف تعیین شده در تولید و اشتغال دور می کند. خدا را شاکریم که اعضای محترم شورای عالی اقتصاد ضمن تعویق در تصمیم گیری نهایی با ارجاع موضوع به ستاد زنجیره فولاد در وزارت صمت (این ستاد متشکل از نمایندگان تشکل های تخصصی بخش خصوصی، خبرگان، کارشناس و مسئولان رده بالای وزارت خانه است و ریاست آن را جناب آقای دکتر شریعتمداری وزیر محترم بر عهده دارند) نشان دادند هنوز می توان بهترین تصمیم های کلان ممکن را با رعایت حقوق بخش خصوصی و استفاده از نظرات انجمن های تخصصی و کارشناسان مستقل انجام داد و بهترین نتیجه را گرفت. امیدواریم ستاد فولاد بررسی کامل و درستی در این مقوله انجام داده و نتیجه را به شورای عالی اقتصادی تقدیم نمایند .
علاوه بر هوشمندی جناب آقای دکتر شریعتمداری وزیر محترم صمت به خاطر اتخاذ مواضع درست در جلسه شورای اقتصاد و همکاری عزیزانی همچون جناب آقایان مهندس شافعی رئیس محترم اتاق ایران، دکتر کرباسیان رئیس محترم سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی کشور و همه بزرگواران مسئول در وزارت صمت و مسئولان و دست اندرکاران حوزه آهن و فولاد، موضوعی که در دو روز گذشته برای من بسیار امیدوارکننده می نمود وحدت و همکاری  همه اعضاء انجمن و فعالان این حوزه علیرغم وجود سلیقه های متنوع احتمالی بود که نشان داد در موقع نیاز، همه عزیزان بدون کوچکترین تاخیر هر آنچه در توان دارند در جهت اهداف انجمن و کسب و کار آن بی دریغ هزینه می نمایند و در این راه همدل و هم¬جهت هستند. این موهبتی است که قدر آن را میدانیم و به آن افتخار می¬کنیم. جا دارد در اینجا به ویژه از همراهی، همدلی و تلاش رئیس محترم کمیسیون معدن اتاق ایران جناب آقای دکتر بهرام شکوری، اعضاء توانمند و همیشه همراه انجمن آقای مهندس غرقی، حاج آقا زاد عسگر و آقای مهندس جعفری طهرانی، اعضاء محترم هیات مدیره خصوصاً جناب آقای مهندس قدیر قیافه و آقای علی صفریان و همچنین آقای مهندس سعید عسکرزاده دبیرکل جدید انجمن که همه در تهیه مدارک و مستندات لازم و دفاع از اهداف انجمن در تشکیل جلسات هم فکری در این دو روز همکاری های بی شایبه ای نمودند کمال تشکر را دارم.
انشاءالله خداوند رزق و روزی مردم این سرزمین را پر برکت و تمامی کسانی که با عمر و سرمایه خود در سازندگی مملکت تلاش می کنند را سلامت بدارد.
مهرداد اکبریان
فرانک امیدی مهرداد اکبریان ,انجمن ,سنگ آهن ,عوارض 301
گالری عکس