امروز جمعه - 3 خرداد 1398
پیشرفت چشمگیر همایش‌های انجمن سنگ‌آهن ایران در دوره‌های گذشته
پیشرفت چشمگیر همایش‌های انجمن سنگ‌آهن ایران در دوره‌های گذشته
تاریخ انتشار : 22 فروردین 1397
قائم‌مقام مدیرعامل شرکت مادکانسار گفت: هرکدام از همایش‌های انجمن سنگ‌آهن ایران نسبت به دوره‌های گذشته پیشرفت چشمگیری داشته و رشد قابل توجهی از نظر کمی و کیفی در آن ملاحظه می‌شود.
مسعود رازفر در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز با اشاره به در پیش بودن پنجمین همایش بین‌المللی سنگ آهن ایران در 18 اردیبهشت ماه سال جاری توضیح داد: هرکدام از همایش‌های انجمن سنگ‌آهن ایران نسبت به دوره‌های گذشته پیشرفت چشمگیری داشته و رشد قابل توجهی از نظر کمی و کیفی در آن ملاحظه می‌شود که حتما اثرات اجرایی آن در زمینه رشد و پیشرفت این بازار عظیم در شاخه‌های مختلف اعم از تولید و فراوری در آینده نزدیک نمایان خواهد شد..

وی درباره وضعیت فعلی قیمت گذاری سنگ آهن عنوان کرد: در زمینه قیمت‌گذاری اقدامات بسیاری انجام شده است، به ویژه در بحث روابط بین‌الملل چه در هیات مدیره قبلی و چه هیات مدیره فعلی انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ‌آهن ایران کارهای زیادی انجام شده است اما بخش عمده‌ای از سیاست‌گذاری‌ها برای تولیدکنندگان به ویژه تولیدکنندگان بزرگ دنیا است که ما تاثیر چندانی در آن نداریم که بخواهیم قیمت را تغییر دهیم.

عضو انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران افزود: کاری که در حال انجام است و نسبت به گذشته با جدیت بیشتری صورت می‌گیرد، می‌تواند ثبات را برای سنگ‌آهن ایران ایجاد کند. این ثبات در حوزه‌های مختلفی از جمله کرایه حمل جاده‌ای، کنسرسیوم‌های فروش و... را در بر می‌گیرد. روی این موضوع فکر شده و مقدمات آن در حال انجام است. البته با توجه به نوسانات موجود امید چندانی وجود ندارد که کنسرسیوم‌های فروش تشکیل شود که معادن بخش خصوصی بتوانند به صورت یکپارچه سنگ خود را ارائه دهند. این موضوع می‌تواند به تثبیت قیمت در نوسانات بازار کمک کند.

قائم‌مقام مدیرعامل شرکت مادکانسار تاکید کرد: البته در زمینه بورس کالا هم انجمن ورود پیدا کرد. یکی از راه‌های کمک به این شرایط استفاده از امکانات بورس کالا است. این موضوع هم مورد استقبال فعالان بخش خصوصی در مقیاس‌های کوچک و متوسط قرار گرفت اما هنوز بصورت فراگیراجرایی نشده است.
فرانک امیدی رازفر ,مادکوش ,همایش ,انجن ,سنگ آهن 253
گالری عکس