امروز جمعه - 28 دی 1397
 صندوق سرمایه‌گذاری اکتشافات معدنی تا بهمن‌ماه تاسیس می‌شود
معاون اکتشاف سازمان زمین‌شناسی خبر داد:
صندوق سرمایه‌گذاری اکتشافات معدنی تا بهمن‌ماه تاسیس می‌شود
تاریخ انتشار : 22 شهریور 1397
معاون اکتشاف سازمان زمین‌شناسی درباره جذب سرمایه‌های خرد، گفت: طرحی در دست مطالعه و بررسی است تا صندوق سرمایه‌گذاری اکتشاف ایران برای جذب سرمایه‌های خرد تأسیس‌‌‌ شود.

به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از آنا، عباس گل‌محمدی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه این سازمان چه برنامه‌ای برای جذب سرمایه‌های خرد در پروژه‌های اکتشاف معادن دارد، گفت: یکی از موضوعات مهم جذب سرمایه‌های خرد است که این سازمان با بررسی این موضوع تلاش خواهد کرد که این سرمایه‌ها را مدیریت کند.

معاون اکتشاف سازمان زمین‌شناسی با اشاره به طرح جذب سرمایه‌های خرد، توضیح داد: طرحی مطرح و در حال بررسی است که در آن تمام اقشار جامعه با هر مقدار سرمایه، امکان سرمایه‌گذاری در پروژه‌های اکتشاف معادن را داشته باشند و بتوانند از سود حاصل از آن بهره ببرند.

گل‌محمدی با تأکید بر اینکه این طرح پنج ماه است که در حال بررسی است، افزود: قرار است برای اولین بار در ایران صندوقی با نام «صندوق سرمایه‌گذاری اکتشاف ایران» تأسیس کنیم. این صندوق با همکاری یک شرکت سرمایه‌گذری و سازمان بورس فعالیت خود را شروع خواهد کرد تا بتواند در این حوزه به اقشار مختلف در راستای سرمایه‌‌گذاری‌های خرد کمک کند.

وی با تأکید بر اینکه قرار است با تأسیس‌‌‌ این صندوق در قالبی کاملاً شفاف، همه مردم بتوانند در پروژه‌های اکتشافی مشارکت داشته باشند، تصریح کرد: این فعالیت اگر اصولی انجام بگیرد، ارزش افزوده بسیار بالایی برای سرمایه‌گذاران دارد.

گل‌محمدی با بیان اینکه در تلاشیم تا همایش بین‌المللی اکتشاف که در بهمن‌ماه برگزار می‌شود، این طرح را اجرایی و عملیاتی کنیم، توضیح داد: قرار است بعد از بررسی کامل و نهایی این طرح تا بهمن سال جاری و همزمان با همایش بین‌المللی اکتشاف تأسیس ‌‌‌ این صندوق سرمایه‌گذاری به‌‌صورت رسمی اعلام شود.

فرانک امیدی صندوق ,بیمه ,اکتشافات ,معدنی 59
گالری عکس